Бібліотека нашого ліцею поповнилася підручниками з професійної освіти: " Кулінарна справа. Технологія приготування їжі", "Основи перукарської справи", "Електротехніка та основи електроніки" та "Основи слюсарної справи".
Інформаційний бюлетень
«Тарас Шевченко–частина серця українця»

«Він був сином мужика і став володарем у царстві духа. Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком і вказав нові, свіжі й вільні шляхи професорам та книжним ученим».
У ці весняні дні на українську землю крокують шевченківські свята, крилатим девізом яких є сповнені глибокого змісту безсмертні слова з Тарасового «Заповіту»:
І мене в сім'ї великій,
В сім'ї вольній, новій
Не забудьте пом'янути
Не злим, тихим словом.
Особа українського Кобзаря надзвичайно багатогранна. В одній людині втілилися найрізноманітніші сфери духовного життя – поезія, проза, живопис, графіка, суспільно – політична діяльність.
Вірші Шевченко почав писати ще кріпаком, за його свідченням, у 1837р. З тих перших поетичних спроб відомі тільки вірші “Причинна” і “Нудно мені, тяжко — що маю робити” (належність останнього Шевченкові не можна вважати остаточно доведеною). Пробудженню поетичного таланту Шевченка сприяло, очевидно, знайомство його з творами українських поетів (Котляревського і романтиків). Кілька своїх поезій Шевченко у 1838р. віддав Гребінці для публікації в українському альманасі “Ластівка”. Але ще до виходу “Ластівки” (1841) 18 квітня 1840р. з'являється перша збірка Шевченка — “Кобзар”.
Це була подія величезного значення не тільки в історії української літератури, а й в історії самосвідомості українського народу.
1844р. вийшло друге видання “Кобзаря”. Усі ці твори належать до раннього періоду творчості Шевченка, коли він усвідомлював себе як “мужицький поет” і поет-патріот.
Новий період творчості Шевченка охоплює роки 1843 — 1847 (до арешту) і пов'язаний з двома його подорожами на Україну. За назвою збірки автографів “Три літа” (яка включає поезії 1843 — 1845 рр.) ці роки життя й творчості поета названо періодом “трьох літ”. До цього ж періоду фактично належать і твори, написані у 1846 — 1847 рр. (до арешту).
Значення “невільницької” поезії Шевченка в історії української літератури обумовлене також тим, що в роки 1847 — 1850, коли після розгрому Кирило-Мефодіївського товариства художнє слово на Східній Україні майже замовкло, він був чи не одноосібною активнодіючою силою українського літературного процесу. Слід проте врахувати, що Шевченкова поезія періоду заслання могла реально впливати на розвиток літератури вже після смерті автора, коли більшу частину тих творів було опубліковано в “Кобзарі”1867р.“
До останніх днів свого життя поет перебував під таємним наглядом поліції. Однак він створив багато нових творів. Вважають, що поема «Марія» становить вершину творчості поета після заслання. Шість раніше написаних і заборонених у Росії поезій Шевченка було видано за кордоном у Лейпцигу в 1859-му. В січні 1861-го випущено окремою книжкою Шевченків «Буквар» (Букварь южнорусскій) — посібник для навчання в недільних школах України, виданий коштом автора та накладом 10 000 примірників.
В історичному розвитку України Шевченко — явище незвичайне своїм місцем у літературі, мистецтві, культурі. Революційна творчість Шевченка була одним із головних чинників формування національно-політичної свідомості українців. Впливи Шевченка на різні сторони духовно-національного життя нації відчуваються до сьогодні.

1.Шевченко Т.Ш. Кобзар. Іл. І. С .Марчука. – К.: Дніпро, 1994.- 687с.

2. Шевченко Т.Г. Кобзар. Вступна стаття О. Гончара. – К.: Дніпро, 1980. – 613с.

3. Тарас Шевченко Малий кобзар. перевидан.- К.: Веселка, 1979. – 383с.

4. Тарас Шевченко Кобзар. видав. Дніпро, 1979. – 599с.

5. Т. Шевченко Кобзар. – Київ: Рад. Шк., 1987. – 3-е вид. – 608с., іл.

6. Тарас Шевченко Твори.:- К.: Дніпро, 1971. -620с., іл.

7. Т.Г. Шевченко Три літа: вибране: Поезії. Драми. Повісті. Листування.
Худож. оформл. О. Андрощука. – К.: Посередник, 1994. – 413с.: іл.

8. Шевченко Т.Г. Повісті. / вступ. Стаття Ю. А. Івакіна; іл. Худож. В.В. Василенко. – К.: Дніпро, 1983. – 456с., іл.

9.І.І.Меншиов, Н.В. Підмогильна Поетичне слово Кобзаря. – К.: -2-е вид. – 2008. 211с.

10. На Тарасовій горі: Фотоальбом/ Авт. Тексту та упоряд. Т. Ф. Базилевич,
Л.М. Єфіменко; Фото М. К. Плаксіна, Б.О. Мінделя,
О.Б. Дьоміна. – К.: Мистецтво, 1984. – 96с.,іл. – Текст. укр., рос., та англ. Мовами.

11. Шевченко Т.Г. Художник: Повісті/ Худож. О.М. Застанченко;
пер. з рос. Б.Д. Антоненко – Давидовича, М.М. Шумила,
Л. І. Смілянського, О.Л. Кундзіча. Післямова Є.П. Кирилюка. – К.: Молодь, 1985. – 368с.

12. Шевченківський словник. Т – 2. – К.: 1977.- 408с.

13. Т.Г. Шевченко Повісті/ В ступ. стаття Ю.А. Івакіна; - К.: Дніпро, 1986. – 455с.
В дні перемог і в дні поразок, в щасливі дні, і в дні сумні
Іду з дитинства до Тараса, крізь глум юрби і суєту
Ні, не в минуле, а в майбутнє до тебе я, Тарасе йду.




